Dzień Bezpiecznego Internetu

       

     9 lutego odbędzie się 17. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, który w tym roku będziemy obchodzić pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Celem wydarzenia jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Dzień Bezpiecznego Internetu zainauguruje konferencja nadawana z warszawskiej Elektrowni Powiśle 9 lutego w godzinach 17:00-20:30. Ze względu na pandemię COVID-19 wydarzenie odbywa się wyłącznie online. Uczestniczyć w nim można dzięki transmisji na stronie www.dbi.pl. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Adresowane jest do osób pracujących z dziećmi oraz do rodziców.

W obchody DBI, w dniach 8-28 lutego, włącza się również Województwo Łódzkie, które organizuje wydarzenie Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2021.
W tym roku z uwagi na ograniczenia związane z COVID-19, wszystkie wydarzenia będą odbywały się online za pomocą mediów społecznościowych.
Głównym kanałem komunikacji będą m.in. profil SI WŁ na Facebooku pod linkiem https://www.instagram.com/spoleczenstwoinformacyjnewl
oraz na Instagramie pod linkiem https://www.facebook.com/SI.lodzkie/posts/3667210800035744.

Podczas trwającej prawie miesiąc kampanii medialnej poruszone zostaną tematy różnych zachowań dzieci i młodzieży w Internecie, a także zagrożeń z tym związanych. Na profilach społecznościowych będą systematycznie publikowane ciekawe materiały, quizy, video, rozmowy na żywo itp. Planowany jest także udział specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa w Internecie, w tym także przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego wydarzenia.
Działajmy razem!