Sukcesy naszych uczniów

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

*

 

            Trzy uczennice klasy trzeciej gimnazjum zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu ph. "Serce Kapsuły Czasu", organizowanego przez Fundację TworzyMy Kraków. Natalia Skibińska i Klaudia Wilk otrzymały tytuł laureata w kategorii praca literacka, natomiast Dominika Skórka w kategorii praca plastyczna. Opiekunem merytorycznym konkursu była p.Renata Ryszka. 

Zobacz dyplomy

*

        6 lutego odbyła się kolejna edycja Powiatowego Dnia Języków Obcych zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. PSP w Pławnie reprezentował godnie zespół uczniów w składzie: Emilia Rokita, Klaudia Wilk i Kacper Suś, którzy zaprezentowali scenkę w języku niemieckim nawiązującą do tematu „ Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”.

*

            22.01.2019r. odbył się finał 16 edycji Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: recytacja wybranego wiersza w oryginale w języku niemieckim lub angielskim oraz konkurs wokalny na wykonanie piosenki w wybranym języku. Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic.

W kategorii niemieckojęzycznej II miejsce wyśpiewała Barbara Moroń wykonując piosenkę H. Fischer „Mercie cherie” oraz Emilia Rokita, która zdobyła III miejsce wykonując utwór zespołu Die Toten Hosen „Nur zu Besuch”. W kategoriii recytacji szkołę reprezentowała Martyna Snochowska z wierszem H. Heine „Ein Weib”.

W kategorii anglojęzycznej wyróżnienia otrzymały Patrycja Rembisz z wierszem „Phenomenal Woman” M. Angelou oraz Klaudia Wilk z piosenką „Mad World” zespołu Tears for Fears przy akompaniamencie Martyny Snochowskiej.

 

Gratulujemy sukcesów!

*

        13 grudnia 2018 roku zostały ogłoszone wyniki IV edycji międzyszkolnego konkursu pod hasłem Dzień Dobrych Aniołów zorganizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Konkurs przeznaczony był dla uzdolnionej literacko i plastycznie młodzieży klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz  szkół gimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Jego celem jest rozwijanie literackich  i artystycznych zainteresowań i uzdolnień, kreatywności i wyobraźni. W konkursie literackim II miejsce zajęła Karolina Pioruńska (uczennica VIII klasy PSP w Pławnie).  W konkursie plastycznym w kategorii praca przestrzenna I miejsce zajęła Michalina Serwa (uczennica klasy VII PSP w Pławnie)Martyna Snochowska, Natalia Skibińska, Zuzanna Woldan, Nikola Bednarska oraz Patrycja Rembisz zostały wyróżnione.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

*

          12 grudnia 2018r. Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego ph. „Młodość bez używek” zorganizowanego przez panią mgr Renatę Kucuń – Marchewkę pedagoga PSP w Pławnie. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w gminie Gidle. Celem konkursu było:

 1. Promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych.

 2. Zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych.

 3. Zainspirowanie kreatywności dzieci i młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności życiowych.

 4. Uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych.

 5. Uzyskanie oryginalnych projektów prac plastycznych, literackich oraz graficznych, promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

 

Liczne nagrody dla finalistów zakupione zostały z ramach gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

*

 

       5 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku odbyła się VI edycja powiatowego konkursu „WeihnachtsVoice Radomska” połączona z akcją charytatywną „Kto spełni nasze sny- Mikołajem możesz być i Ty”. Piosenki bożonarodzeniowe zaprezentowały dwie uczennice naszej szkoły- Michalina Serwa w kategorii anglojęzycznej i w kategorii niemieckojęzycznej Emilia Rokita, która z utworem „Wunder über Wunder” zdobyła I miejsce . Serdecznie gratulujemy!

 

W październiku zespół uczniów w składzie Emilia Rokita, Michalina Serwa i Kamil Tarnowski wzięli udział w konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch. Z niemieckim w drogę” organizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie i wydawnictwo LektorKlett. Pracą konkursową był film reklamowy promujący język niemiecki i nawiązujący do tematu „Warum Deutsch?”. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów i zdobyli pakiet z materiałami dydaktycznymi do nauki języka niemieckiego.

* 

7. XI. 2018r. uczniowie PSP w Pławnie uczestniczyli w X Gminnym Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej „Pamięć w Pieśniach Żyje”. Laureatami tego Konkursu zostali:

W kategorii kl. I-III:

 • Julia Normand – I miejsce

 • Maja Ciszek – II miejsce

 • Barbara Skórka – III miejsce

W kategorii kl. IV – VI:

 • Amelia Januszewska – I miejsce

 • Patrycja Wojciechowska i Marta Łągiewka – ex equvo II miejsce

 • Marta Normand – III miejsce

W kategorii kl. VII – VIII i III gimnazjum:

 • Emilia Rokita – nagroda Grand Prix

 • Michalina Serwa – II miejsce

   

       Uczniowie PSP w Pławnie uczestniczyli również w etapie wojewódzkim Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się dn. 15. XI. 2018r. w Radomsku. W kategorii Pieśń wyłoniono 3 laureatki z naszej szkoły:

 • Barbara Moroń – III miejsce

 • Marta Normand – wyróżnienie

 • Marta Łągiewka – wyróżnienie

 

Poezji

Emilia Rokita – III miejsce

    Marcel Burda - wyróżnienie 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

*